Азелаїнова кислота: користь при акне, розецеа, пігментних плямах та постакне.
Азелаїнова кислота: користь при акне, розецеа, пігментних плямах та постакне.
Азелаїнова кислота https://jole.ua/gid/aktyvni-komponenty/azelayinova-kyslota-dlya-shkiry складна молекула, і наші знання про її застосування постійно розвиваються. Ця дикарбонова кислота є побічним продуктом метаболізму грибкового міцелію pityrosporum. У 70-х її використовували для терапії гіперпігментації та злоякісної меланоми. Подальші дослідження виявили як протизапальні, і антибактеріальні властивості АК. У 2003 році азелаїнова кислота була вперше схвалена для клінічного використання для лікування акне та розацеа. До речі, АК — природним шляхом присутня в нашій шкірі, вона кінцевий продукт окислення лінолевої кислоти. Після нанесення на шкіру АК легко проникають в епідерміс та дерму, створюючи ефективні концентрації у місці своєї дії. У кров проникає її мало згідно з дослідженнями близько 3% з 1 грама нанесеного засобу. Азелаїнова кислота в ході досліджень на тваринах не виявила тератогенних, мутогенних та ембріотоксичних властивостей. На вагітних жінках дослідження не проводили. Отриманих даних FDA було достатньо, щоб віднести її до категорії В і дозволити застосовувати у вагітних та годуючих.
Як Азелаїнова кислота допомагає при Акне:
АК відновлює кислотність шкіри, що саме собою надає лікувальну дію. Крім впливу на рН шкіри, АК антиоксидантна дія пригнічує синтез реактивних форм кисню. Зменшує вироблення шкірного сала, знижуючи активність 5a-редуктази. Вона також нормалізує процес кератинізації у стінці волосяного фолікула, зменшуючи фолікулярний гіперкератоз. За результатами двох подвійних сліпих клінічних порівняльних досліджень азелаїнова кислота продемонструвала порівнянну противугрову ефективність з нанесеними 1% кліндаміцином та 5% бензоїлпероксидом. При місцевому застосуванні азелаїнова кислота добре переноситься, при цьому побічні ефекти обмежуються зазвичай легким та тимчасовим місцевим подразненням шкіри.
Як Азелаїнова кислота допомагає при Розацеа:
Американське товариство з акне та розацеа рекомендують АК, поряд з метронідазолом та кліндаміцином. У ході метааналізу 2016 р., що включив 57 рандомізованих клінічних досліджень із загальним числом учасників 13 630 (хворі на розацеа 1-го та 2-го підтипів), порівняли ефективність топічних препаратів метронідазолу, АК, івермектину, та інших, а також системних антибіотиків поєднань із топічними ретиноїдами. Найкращі результати були показані при використанні топічного метронідазолу та АК. При тривалій терапії для підтримки контролю папулопустульозної розацеа як підтримуюча терапія рекомендовано застосування АК до 6 міс.
Поліпшення мікроциркуляції:
У місцях висипань погіршується мікроциркуляція крові у шкірі, з'являється набряклість. Ця сироватка знімає спазм мікроартерій та основних сосудів дерми, покращує відтік лімфі.
Як азелаїнова кислота допомагає зменшити Гіперпігментацію:
Азелаїнова кислота сповільнює утворення пігменту при післязапальній гіперпігментації, пригнічує вироблення ферменту тирозинази, який бере участь у виробленні та перенесенні пігменту. Тобто, не дає пігменту проникнути у клітини шкіри та пофарбувати їх. Американська асоціація дерматологів рекомендує її як ефективний засіб лікування запальних вугрів легкого та середнього ступеня тяжкості, а також як засіб боротьби з післязапальною пігментацією.
Ми розглянули чудові властивості АК і тепер готові розглянути, які проблеми можна вирішити за допомогою наших сироваток:
У нас є дві сироватки з Азелаїновою кислотою 10% https://jole.ua/problemy-zi-shkiroyu/skhylna-do-akne-shkira/syrovatka-vid-akne-z-azelayinovoyu-kyslotoyu-10-jole-anti-acne-azelaic-acid-serum-30-ml та 15% https://jole.ua/problemy-zi-shkiroyu/skhylna-do-akne-shkira/syrovatka-vid-akne-z-azelayinovoyu-kyslotoyu-15-jole-anti-acne-azelaic-acid-serum-30ml Сироватки входять до лінійки засобів антиакне, також вона може допомогти при папуло-пустульозній стадії розацеа. У створенні цієї лінійки ми спиралися на масу наукових досліджень, рекомендації по лікуванню акне Всесвітньої організації Global Alliance для здійснення outcomes in acne group Американської асоціації дерматологів, Європейського дерматологічного форуму, Канадського керівництва ведення пацієнтів з акне для працівників системи охорони здоров'я. Ці настанови відображають найкращі доступні дані на момент їх підготовки.
Завдяки Азелаїновій кислоті Сироватки мають протизапальну, відлущувальну та антибактеріальну дію. Також у сироватці присутній Ніацинамід, він також як АК знижує вироблення шкірного сала, що допомагає скоротити появу комедонів та зменшити висипання.
Як сироватка знімає почервоніння: дослідження показують, що Азелаїнова кислота та Ніацинамід https://jole.ua/gid/povsyakdennyj-doglyad/zvolozhuvalni-zasoby/syrovatka-buster-z-niacynamidom-12-i-vitaminom-c-jole-niacinamide-n12-intensive-booster-serum-30ml ефективно знижують активність прозапальних медіаторів та пригнічують запалення. Ще Сироватки містять потужні заспокійливі та загоювальні: Бісаболол, Алантоїн.
Гіперпігментація: Азелаїнова кислота, що є інгібітором тирозинази, ферменту, що запускає меланогенез. Вона і запобігає утворенню пігментації і пришвидшує її проходження.
Ніацинамід, який присутній у сироватці, блокує перенесення меланосом (бульбашка з пігментом) від меланоцитів (клітин відповідальних за пігментацію) до кератиноцитів (клітини епідермісу).
Антивіковий ефект: численні дослідження показали, що ніацинамід зменшує вираженість зморшок, збільшує активність фібробластів та синтез колагену. Азелаїнова кислота, ніацинамід це потужні антиоксиданти, за рахунок потужних антиоксидантів у складі, сироватка перешкоджає руйнуванню клітин і уповільнює старіння шкіри.
Що буде з епідермальним бар'єром при використанні сироватки: Хочу вас заспокоїти, ми подбали про те, щоб подразнюючу дію Азелаїнової кислоти в даній сироватці компенсувати заспокійливими та відновлюючими епідермальний бар'єр шкіри інгредієнтами: Ніацинамідом, який згідно з даними численних досліджень, стимулює уповільнює трансепідермальну втрату вологи. Сквалан та Амінокислоти біоміметики, косметичні інгредієнти з тими ж механізмами дії, які вже успішно існують у природі, споріднені шкірі інгредієнти захищають її від пересихання, підтримують тривале зволоження.
Хочу зробити важливий акцент, будь ласка, чаклунства не чекайте! Жодних нереальних обіцянок, що все пройде як рукою і швидко, ми не даємо і дати не можемо. Успіх у боротьбі з акне або розацеа залежить від правильності підбору засобів та у чіткому дотриманні рекомендацій щодо догляду за такою шкірою. Кожен випадок дуже індивідуальний, а ми знаходимося в рамках косметології, це не дерматологія, не фармацевтика, тому наші засоби можуть допомогти покращити стан шкіри при легкому та помірному ступені акне, при комедональній, при легких стадіях розацеа. Вони добре підійдуть щоб прибрати наслідки акне, післязапальну пігментацію і як підтримуючу терапію, коли акне на стадії ремісії. Все, що складніше, це вже до лікаря.
Якщо ви користуєтеся сироваткою 2 місяці і не бачите, що зменшилася жирність шкіри, поменшало з'являтися висипань, або вони швидше проходять, менше плям червоних після висипань залишається. Щоб чітко це побачити ми рекомендуємо зробити в одній позі та при одному освітленні фотофіксацію до використання через місяць і ще через місяць. Варіанта два: або ви не дотримуєтеся рекомендацій щодо догляду за шкірою з акне і тим самим нівелюєте дію сироватки, або треба шукати щось потужніше, але це вже до дерматолога на консультацію та підбір правильного дозування. Треба розуміти, що у цих речовин є ряд побічних дій.
Ми закликаємо вас бути свідомими та брати відповідальність за своє здоров'я. А це означає що треба не просто слухати когось, і довіряти ґрунтуючись на симпатіях, але самостійно аналізувати обіцянки та аргументи, які вам дають бренди, вивчати інформацію і звичайно першоджерела, тобто медичні статті, висновки з досліджень.
Тепер давайте проговоримо як користуватися сироваткою:
При її нанесенні можливе легке поколювання, печіння. Наносити для якнайшвидшого ефекту двічі на день невелику кількість на очищену шкіру обличчя та шиї. Через місяць використання можна перейти на двічі, але важливо спостерігати, якщо шкіра стає чутливою, то знову перейти на один раз на день. Шкіра з акне дуже реактивна, а нам важливо знизити її схильність до запалень, тому треба діяти краще м'якше, ефект буде видно через більш тривалий час але зате він буде стабільнішим.
Після сироватки нанести сироватку з серії анти-акне з пребіотиками https://jole.ua/gid/povsyakdennyj-doglyad/zvolozhuvalni-zasoby/syrovatka-z-prebiotykamy-dlya-vidnovlennya-mikrobioma-jole-anti-acne-prebiotics-nutrients-30ml , щоб відновлювати мікробіом шкіри, підгодувати і посилити дружні шкіри мікроорганізми і придушити зростання патогенів. А потім можна нанести зволожуючий крем. Якщо шкіра жирна то можна нічого не наносити після сироватки з пребіотиками, вона містить масло Примули Вечірньої, незамінні лінолеву та ліноленову кислоти, і створить бар'єр, щоб шкіра не зневоднювалася. Але краще орієнтуйтеся на особисті відчуття, кліматичні умови.
Не рекомендуємо наносити одночасно з засобами з Ретинолом , Кислотами https://jole.ua/zasoby-po-doglyadu-za-shkiroyu/vidlushchuvalni-zasoby-1 З обережністю використовувати на зоні довкола очей. При застосуванні використовувати засоби з SPF 30 https://jole.ua/zasoby-po-doglyadu-za-shkiroyu/soncezahysnyj-krem
Які протипоказання при використанні сироватки: тільки індивідуальна непереносимість компонента рецептури. У наш час алергії бувають на все.
Увага: На шкірі, схильній до запалень, у перші тижні нанесення можливо загострення висипів. Це зазвичай відбувається протягом місяця. Якщо загострення зберігається довше, а запалення з'являються у нетипових місцях, припиніть використання та проконсультуйтеся з лікарем.
Джерела:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/dth.15186
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1712709/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2528257/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27874885/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14623704/
https://europepmc.org/article/med/16706244
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16281587/
Global Alliance to improve outcomes in acne group https://doc.anet.be/docman/docman.phtml?file=.irua.9af1f1.149272_2019_02_01.pdf