Щоб підібрати косметичний продукт з гліколевою кислотою та правильно його використовувати при тих чи інших проблемах шкіри, розглянемо її властивості, а також дізнаємося про побічні ефекти, які можуть з’явитися після використання, та як вона поєднується з іншими речовинами у доглядовій косметиці.
Гліколева кислота в косметиці
Раніше гліколева кислота використовувалася виключно в професійній косметології для глибокого очищення шкіри, лікування прищів та як профілактичний засіб проти старіння. Для домашнього використання вона застосовується у нижчих концентраціях та тільки у поєднанні з іншими компонентами.
Найпопулярніші засоби, до складу яких входить гліколева кислота:
- Пінки, гелі, тоніки. Містять невелику концентрацію речовини та добре справляються зі щоденним очищенням шкіри від бруду, залишків макіяжу та себуму.
- Скраби. Поєднання абразивних чи відлущувальних компонентів з кислотами дозволяє ефективному очищенню пор та відновленню клітин епідермісі. Через агресивний вплив рекомендується 1-2 застосування на тиждень.
- Пілінги. Чудово вирівнюють тон та текстуру шкіри, нормалізують роботу залоз, звужують пори, чудово справляються з пігментацією та постакне.
- Сироватки. Допоміжні при пігментації, тьмяності та нерівномірності шкіри, усувають дрібні зморшки та перші ознаки старіння.
- Маски. Поєднання зволожувальних та поживних компонентів з кислотою забезпечує краще проникнення корисних інгредієнтів у глиб епідермісу та спричиняють виражений омолоджувальний ефект.
Саме завдяки корисним властивостям гліколевої кислоти косметичні продукти з нею є чудовим засобом підтримки здорового, молодого та красивого вигляду вашої шкіри.
Використання гліколевої кислоти: Як, коли та з чим не можна комбінувати
Перед застосуванням продукту, що містить гліколеву кислоту, необхідно обов’язково протестувати його на невеликій ділянці шкірі, адже через її агресивність можуть виникнути небажані реакції:
- подразнення;
- висипання;
- поширення запалень при акне;
- поява опіків та пігментних плям після перебування на сонці без захисних засобів;
- різні алергічні реакції на саму кислоту чи інші компоненти обраного засобу.
Також є кілька компонентів, які не можна поєднувати з гліколевою кислотою та іншими відлущувальними засобами, що входять до складу косметики для боротьби з акне, розацеа та ті, що містять ретинол.
Не слід забувати, що після будь-яких відлущувальних процедур з використанням гліколю та інших кислот необхідне інтенсивне зволоження шкіри.