Бар’єром називають верхній, видимий шар шкіри. Важливими його складовими є жири та ліпіди. Ця частина шкіри захищає організм від забруднення з довкілля, а також бактерій та вірусів, котрі можуть негативно вплинути на функціонування внутрішніх систем.
До того ж верхній шар шкіри огорнутий водно-ліпідною мантією зі слабкокислим pH, оптимальним для життєдіяльності нешкідливих бактерій, які в ньому перебувають.
Якщо з певної причини склад бактерій меншає чи показник pH змінюється в лужну сторону, утворюється лазівка для патогенної мікрофлори, яка провокує дерматологічні недуги. Наш інтернет-магазин jole.ua пропонує дізнатися симптоми порушення захисного бар’єра та спосіб його відновлення.
Ознаки порушення захисного бар’єра шкіри
Якщо захисний бар’єр в нормі, людину нічого не турбує. Коли ж його порушено, можна помітити такі неприємні відчуття та зовнішні ознаки, як:
- Свербіж.
- Стягнутість.
- Печіння.
- Почервоніння.
- Сухість.
- Лущення.
- Висипання.
- Зневоднення, якщо шкіра жирна. Доглядові засоби, що допоможуть зняти симптом, ви знайдете тут.
- Сухість, коли шкіра суха.
Підвищується чутливість шкіри, вона може здаватися тоншою. Коли захисний бар’єр не є цілісним, подразнення та дискомфорт можуть спричиняти навіть звичні доглядові та декоративні засоби.
Дуже часто прояви порушення захисного бар’єра виникають в людей, котрі страждають на псоріаз, акне, розацеа, атопічний дерматит. До прикладу, під час терапії акне застосовуються препарати, які, якщо нехтувати правилами використання, можуть викликати свербіж, печіння, почервоніння та інтенсивне лущення.
Як відновити захисний бар’єр шкіри?
Почати радимо з припинення користування всіма агресивними активними продуктами: скрабами, кислотами, ензимами, вітаміном С, ретиноїдами. Також слід тимчасово відмовитися він нанесення декоративної косметики. З рутини можна залишити тільки засіб для дбайливого очищення, а також креми для зволоження та захисту від ультрафіолетового випромінювання.
Щоб активувати процес відновлення шкіри, можна почати користуватися сироваткою для відновлення мікробіому або кремом з різними зволожувальними компонентами.
Коли зникнуть неприємні відчуття та повернеться здоровий тон шкіри, можна буде повернути в догляд потужні речовини. Проте робіть це поступово, щоб уникнути повторного подразнення.